Ohlédnutí za minulým týdnem

autor Ředitelka | cal 08.11.2020 | Aktuality |

Předávání dětí venku


Milí rodiče.

Po prvním týdnu předávání dětí mezi dveřmi naší MŠ vidím veliký posun v samostatnosti dětí. Alespoň tohle musíme této podivné době přiznat. Přiznat to, že  pomohla dětem osamostatnit se.

Někteří z Vás jste rádi, že nemusíte s dítětem v šatně prožívat ranní dohadování, pobízet ke svlékání atd., jiní naopak pociťují, že jsou na druhou stranu o tento ranní rituál ochuzeni. Vězte, že ani pro nás to není příjemné převzít si venku Vaše dítko, v rychlosti s Vámi probrat to nejdůležitější a nejnutnější. Budu se snažit ponechat toto opatření pouze po nezbytně nutnou dobu.

Avšak, jak jsem již v úvodu nastínila, mnozí byste byli ze svého děťátka mile překvapeni.

Najednou to jde se rychle a samostatně svléknout, obout bačkůrky,  uklidit si své věci a bez slziček, nafouknutých tváří a s úsměvem vstoupit do třídy mezi kamarády. Po obědě s pohádkou usínat aniž by bylo třeba hajánků, plyšáčků apod. Stačí jim jen ruka učitelky, asistentky, pohlazení Čmeldy, Brumdy nebo čmeláčí maminky.

Ano, jsou to stále Vaše malé ratolesti, jen o trošku sebevědomější a samostatnější.

Takže, dobo covidová, za tohle dík, ale to by nám opravdu již stačilo. Můžeš odejít. Jsme skromní, více nepotřebujeme.